تبلیغات
بازتاب آنلاین - تاریخچه بازی های سپاهان و استقلال

تاریخچه بازی های سپاهان و استقلال

چهارشنبه 12 مرداد 1390 11:16 ق.ظ

نویسنده : سیاوش
«تابناک» ـ سپاهان حتی بیشتر از پرسپولیس موفق به شکست استقلال شده است! در مجموع بازیهای دو تیم 129 گل به ثمر رسیده است؛ استقلال 63 گل به ثمر رسانده و در مقابل 66 گل نیز دریافت کرده است!

در هفته اول لیگ برتر امشب در فولادشهر مهم ترین بازی هفته آغازین لیگ یازدهم بین سپاهان و استقلال انجام می شود. این برای پنجاه و سومین بار است که دو تیم در مسابقات رسمی روبرو می شوند. دو تیم ۴۶ بار در لیگ و ۶ بار نیز در جام حذفی باهم روبرو شده اند.

اولین بازی دو تیم

اولین بازی دو تیم روز 8 بهمن سال 1350 بود که استقلال در اصفهان 4 بر صفر سپاهان را شکست داد.

سپاهان اولین بار در فصل ۵۳ با گل مصطفی حیدری موفق به شکست استقلال شد . بهترین برد سپاهان مقابل استقلال ، پیروزی ۳-۱ در لیگ ۷۳ و بهترین برد استقلال نیز پیروزی ۴- صفر در لیگ ۵۰ است. البته بهترین پیروزی سپاهان مقابل استقلال در جام حذفی و با نتیجه ۳-۰ رقم خورده است .

گلزنان دو تیم

یدالله اکبری هافبک سابق آبی پوشان با ۵ گل بهترین گلزن استقلال در مصاف با سپاهان بوده است. غلامحسین مظلومی و رضا عنایتی نیز ۴ گل به سپاهان زده اند. لئون استپانیان هافبک ارمنستانی سپاهان با ۶ گل بهترین گلزن این تیم مقابل استقلال است. سید امین موسوی ۵ گل و محرم نویدکیا، مهدی سیدصالحی و رسول خطیبی نیز با ۴ گل دیگر گلزنان برتر سپاهان در مصاف با استقلال بوده اند.

اما بدون احتساب ۶ بازی جام حذفی ، در ۴۶ بازی دو تیم در چارچوب لیگ، استقلال ۱۹ برد و سپاهان ۱۶ برد بدست آورده اند و نتیجه ۱۱ بازی نیز مساوی شده است.

عملکرد دو تیم در ۲۰ بازی لیگ برتر نیز بدین صورت بوده است که ۷ بار سپاهان و ۷ بار استقلال پیروز شده اند و ۶ بازی نیز مساوی شده است. استقلال۲۷ گل و سپاهان نیز ۲۷ گل به ثمر رسانده اند. در لیگ برتر رسول خطیبی و محرم نویدکیا با ۴ گل بهترین گلزنان سپاهان هستند و رضا عنایتی هم با ۳ گل بهترین گلزن استقلال بوده است.

پرگل ترین بازی استقلال و سپاهان در تاریخ

این دو تیم در دیدار رفت لیگ 89که برای پنجاه و یکمین بار باهم روبر شدند، با ثبت 7 گل در یک بازی پرگل ترین بازی استقلال و سپاهان در تاریخ رقم خورد .

 تا قبل ازآن  بازی پرگل ترین بازی استقلال و سپاهان در لیگ 56 رقم خورده بود که دو تیم به تساوی 3-3 رسیده بودند و 6 گل در یک بازی ثبت شده بود.

بازیکنان مشترک دو تیم

از بازیکنان مشترک دو تیم نیز می توان به احمدرضا عابدزاده، پرویز برومند، داود مهابادی، احمد کعبیانپور، محسن گروسی، محمدرضا مهدوی، شاهین خیری، اصغر طالب نسب، مهدی رحمتی، داود سید عباسی، حسین کاظمی، حمید شفیعی، رسول خطیبی، افشین حاجی پور، احمد مومن زاده، مهدی سید صالحی، رضا عنایتی، خسرو حیدری، فابیو جانواریو، هاشم بیک زاده و بهمن طهماسبی اشاره کرد.

مربیان مشترک

در ضمن زدراکو رایکوف، فیروز کریمی، ناصر حجازی و امیر قلعه نوعی مربیانی هستند که تجربه کار در هر دو تیم استقلال و سپاهان را داشته اند.

حساسترین بازی

ضمنا در فینال جام حذفی 82 دو تیم یکی از حساسترین بازی تاریخ خود را برگزار کردند که سپاهان در بازی رفت 3 بر 2 پیروز شد و در دیدار برگشت در تهران با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید تا در مجموع 5بر 2 پیروز میدان لقب گرفته و قهرمان جام حذفی شود
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -