تبلیغات
بازتاب آنلاین - علی دایی:تساوی کمتر از پیروزی نبود

علی دایی:تساوی کمتر از پیروزی نبود

چهارشنبه 12 مرداد 1390 11:46 ق.ظ

نویسنده : سیاوش
ذوب آهن تیم بزرگی است که به راحتی امتیاز از دست نمی دهد. با توجه به شرایطی که ما داشتیم و زمان اندک برای آماده سازی نتیجه تساوی برابر ذوب آهن برای ما کمتر از برد نیست.
مهر: سرمربی تیم راه‌آهن با بیان اینکه کسب قهرمانی با این تیم در مسابقات امسال خصوصا جام حذفی دور از دسترس نیست، گفت: در شرایطی که داشتیم کسب تساوی برابر ذوب آهن در تهران ارزش پیروزی را داشت.

علی دایی پس از تساوی تیمش برابر ذوب آهن در هفته نخست لیگ برتر ضمن بیان مطلب فوق افزود: قبل از هرچیزی از مردم خوبی تشکر می‌کنم که اینجا هم من را تنها نگذاشته و برای حمایت از من و تیمم به ورزشگاه آمدند. به خاطر این موضع خدا را شکر می کنم و امیدوارم بتوانیم با بازی‌های خوب به بهترین شکل پاسخ آنها را بدهیم.

وی با بیان اینکه تساوی مقابل ذوب آهن استارت بدی نبود، افزود: ما چهار هفته از زمان آماده سازی تیم را از دست دادیم و تنها دو هفته است برنامه‌های جدی تیم راه‌آهن شروع شده است. بازیکنان با غیرت کار را شروع کردند اما اگر آن دو اشتباه فاحش را نمی‌کردیم سه امتیاز این بازی را به دست می‌آوردیم. البته باز هم دست بازیکنان درد نکند که با هم کار کردیم و امروز نتیجه خوبی را به دست آوردیم.

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن اضافه کرد: ذوب آهن تیم بزرگی است که به راحتی امتیاز از دست نمی دهد. با توجه به شرایطی که ما داشتیم و زمان اندک برای آماده سازی نتیجه تساوی برابر ذوب آهن برای ما کمتر از برد نیست.

وی با بیان اینکه نیمه دوم راه‌آهن عملکرد بهتری داشت اما متاسفانه به علت دو اشتباه نتوانست نتیجه‌ای بهتر از تساوی کسب کند، افزود: تیم ما تازه تشکیل شده و بازی به بازی بهتر می‌شویم ضمن اینکه در این دیدار سه بازیکن زیر 23 سال را به میدان فرستادیم اما با این شرایط هم بر روند بازی احاطه داشتیم و به تیم ذوب آهن که به ندرت در آسیا هم دو گل خورده است، دو گل زدیم. یک بار ضربه ما به تیر دروازه ذوب آهن خورد و چندین موقعیت خوب را از دست دادیم.

دایی با بیان اینکه "مطمئنم راه آهن نواقص زیادی دارد اما بازیکنان زحمت کشیدند و در بازی‌های بعد بهتر از این هم خواهند شد"، در خصوص اینکه بازیکنان تیمش تا آخر بازی از لحاظ بدنی کم نیاوردند، اظهار داشت: ما تمرینات خوبی را در اردوی اردبیل پشت سر گذاشتیم ضمن اینکه اکثر بازیکنان خودشان هم انفرادی تمرینات فشرده‌ای داشتند. آنها در این بازی و در حالی که زمان کامل برای برنامه‌های آماده سازی نداشتیم، سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند در شرایط خوبی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر بازیکنان من به آمادگی مطلوب برسند کارهای بزرگتری را انجام خواهند داد. من به آینده فکر می‌کنم و مطمئنم تیم راه‌آهن می‌تواند در مسابقات عملکرد بهتری داشته و بازیکنانی را به فوتبال ایران معرفی کند.

خبرنگاری پرسید: "پس از اینکه در بازی پرسپولیس مقابل ملوان دروازه این تیم باز شد هواداران برای دقایقی به تشویق شما پرداختند در این خصوص چه نظری دارید؟"

سرمربی فصل پیش پرسپولیس در پاسخ به این پرسش گفت: من مدیون هواداران فوتبال خصوصا تیم پرسپولیس هستم اما از آنها خواهش می کنم فقط پرسپولیس را تشویق کنند و کاری انجام ندهند که به ضرر این تیم بزرگ باشد. من از آنها می خواهم فقط پرسپولیس را تشویق کنند زیرا اسم تیم پرسپولیس بزرگتر از علی دایی‌ها است و همه دوست دارند این تیم موفق شد.

دایی ادامه داد: راه آهن در هفته اول نشان داد خیلی حرف‌ها برای گفتن در لیگ دارد. این اتفاق در حالی افتاد که ما بسیاری از کارهای تاکتیکی‌مان را هنوز انجام نداده‌ایم و قطعا بازی به بازی بهتر خواهیم شد.

خبرنگاری پرسید: "آیا دایی امسال هم با راه آهن می‌تواند جامی را به دست آورد؟"، که او در پاسخ گفت: ما کار بسیار بزرگ و راه سختی را پیش رو داریم. ابتدا سعی می کنیم در لیگ در بین تیم‌های میانه جدول قرار بگیریم و در جام حذفی هم هیچ چیز دور از دسترس نیست. ما در هر بازی برای برنده شدن به میدان می رویم و روی هر دو جام حساب کرده‌ایم. قطعا راه آهن تیمی به مراتب بهتر از تیم فصل گذشته است.

وی در مورد اینکه ابراهیم زاده در صحبت‌هایش اعلام کرده است در سه دیدار گذشته که تیم ذوب آهن با تیم‌های دایی داشته است مظفری‌زاده قضاوت آن بازی‌ها را برعهده داشته است، تاکید کرد: چرا این سئوال را از من می پرسید؟! بهتر است آن را از کمیته داوران بپرسید. مگر من داوران را مشخص می‌کنم. من احترام خاصی برای داوران قائلم و امیدوارم امسال درصد خطاها کمتر شود و خدا هم به ما صبر بدهد!

وی با بیان اینکه همیشه آرامش داشته است، در مورد اینکه در مراسم جشن استقلال شخصی ادای او را درآورده و مسئولان استقلال هم اعلام کردند از این مربی اجازه گرفته‌اند، اظهار داشت: کجا از من اجازه گرفتند؟! اینکه مسخره می‌کنند درست نیست. من به هیچکس اجازه ندادم.

دایی در مورد اتفاقاتی که در ای مدت برایش افتاد خاطرنشان کرد: از قبل می‌خواستند من را خراب کنند. بعد از جام جهانی که به ایران آمدم به تیم سایپا رفتم و در آنجا نمی‌خواستم مربی شوم اما خدا به من عزت داد و در این مدت توانستم یک قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی را به دست آورم که همه اینها را مدیون آن بالایی هستم.

سرمربی تیم راه‌آهن با بیان اینکه ریشه اتفاقات فصل گذشته خودشان بودند و پشت ما را خالی کردند، تاکید کرد: همه اتفاقات پرسپولیس در فصل گذشته را می‌توان امسال به طور واضح نگاه کرد ببینیم چه کسانی بازی می‌کنند چه کسانی به تیم برگشتند و چه کسانی عزت و احترام دارند. آقایی که در 90 از مجید دلبندم و شخص خاصی دفاع می‌کرد، الان کجاست؟ نیاز نیست من در مورد این مسائل صحبت کنم شما ببینید از چه کسانی دفاع می‌شود و خیلی چیزها را دریابید.

دایی در خاتمه تصریح کرد: من مسایل زیادی در دلم دارم و در این مدت تنها 50 درصد آنها را گفته‌ام. من آدم مستطیل سبزم و شعاری و سیاسی نیستم. موفقیت‌ها را هم مدیون زحمات بچه‌ها هستم و مثل بعضی ها خدم و حشم ندارم که هر کجا بروم 20 نفر دنبال خودم راه بیاندازم. من همیشه فقط به آن بالایی توکل کرده و در این زمینه هم هرچه دارم مدیون او هستم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -