تبلیغات
بازتاب آنلاین - هوای تهران همچنان ناسالم است

هوای تهران همچنان ناسالم است

چهارشنبه 12 مرداد 1390 10:41 ب.ظ

نویسنده : سیاوش
باد موافق به داد پایتخت نشینان رسیده است و پس از گذراندن چند روز ناسالم، دو روزی است که تهران هوایی سالم دارد و حتی شرایط هوای امروز نسبت به دیروز اندکی بهتر شده است.
مهر: در حالی که شاخص آلاینده های دیروز تهران عدد 91 را نشان می داد امروز شاخص ها عدد 89 را نشان می دهند و این بدان معناست که هوا کمی سالم تر از دیروز است.

مروری بر اطلاعات آلاینده های هوای تهران که از ایستگاه های سنجش آلودگی در تهران رسیده است نشان می دهد که شرایط آلاینده ذرات معلق نسبتا خوب است با این توضیح که ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به عنوان مهم ترین آلاینده شهر تهران، امروز عدد 89 را نشان می دهند و پایتخت به لحاظ این آلاینده درشرایط سالم است.

به علاوه، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز در آستانه وضعیت پاک قرار دارد این شاخصامروزامروز، عدد 65 را نشان می دهد.

مونوکسید کربن امروز نسبت به روز های گذشته اندکی بالاتر رفته است اما کماکان تهران به لحاظ این آلاینده در شرایط پاک به سر می برد.

بر اساس شاخص‌های موجود، در صورتی که شاخص آلودگی هوا تا 100 باشد هوا سالم است، شاخص کیفیت هوای بین 100 تا 200 از نظر سازمان محیط زیست شرایط هشدار است و از نظر وزارت بهداشت آلودگی بالای 150 شرایط ناسالم تلقی می‌شود، همچنین شاخص آلاینده بین 200 تا 300 شرایط اضطرار و شاخص کیفیت هوای بالای 300 شرایط بحران را نشان می‌دهد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -