تبلیغات
بازتاب آنلاین - انواع سكه‌ با بسته‌بندی جدید در راه است

انواع سكه‌ با بسته‌بندی جدید در راه است

جمعه 14 مرداد 1390 12:53 ب.ظ

نویسنده : سیاوش
بانك مركزی برای جلب اعتماد و اطمینان مردم از سكه‌های موجود در بازار و تعلق آنها به بانك مركزی، در آینده‌ای نزدیك سكه‌ها را در قالب بسته‌بندی شده عرضه می‌كند تا دیگر كسی به فكر گران‌فروشی در بازار نیفتد و مردم هم نگران خرید سكه‌ ارزان قیمت نباشند.
برای جلب اطمینان مردم، به زودی انواع سكه‌ را به شكل بسته‌بندی روانه بازار می‌كنیم.

محمود بهمنی ـ رییس‌كل بانك مركزی ـ‌ به ایسنا گفت: بانك مركزی برای جلب اعتماد و اطمینان مردم از سكه‌های موجود در بازار و تعلق آنها به بانك مركزی، در آینده‌ای نزدیك سكه‌ها را در قالب بسته‌بندی شده عرضه می‌كند تا دیگر كسی به فكر گران‌فروشی در بازار نیفتد و مردم هم نگران خرید سكه‌ ارزان قیمت نباشند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا می‌توان از ظرفیت صرافی‌ها برای انتقال ارز استفاده كرد؟ گفت: برای حفظ نرخ ارز انواع راهكارها را در پیش گرفتیم آن‌چنان كه در حال حاضر حفظ نرخ ارز را روی هزار و 118 تا 120 تومان نگه داشته‌ایم و امیدواریم كه روزی تحریم‌ها به طور كامل از بین برود.

بهمنی افزود: هم‌اكنون از صرافی‌ها به عنوان بانك استفاده می‌كنیم و و روند انتقال ارز را از طریق صرافی‌ها انجام می دهیم و معتقدیم كه برای استفاده از ظرفیت صرافی‌ها باید فضا را روان و شرایط را تسهیل كنیم چون سیاست‌های واردات به تنهایی پاسخگو نیست ولی انتظار داریم كه در این راه سازمان‌های خصوصی و ارباب جراید هم به كمك ما بیایند.

رییس كل بانك مركزی در ادامه با بیان اینكه دولت نمی‌گذارد عده‌ای سودجو با موضوع مهم طلا و ارز در كشور بازی كنند، اظهار كرد: بانك مركزی درصدد است تا فاصله میان نرخ بانك و بازار را كم كند چون وقتی كه همه جا یك نرخ ارز داده شود دیگر دلیلی ندارد كه واسطه‌ها در میان باشند.

بهمنی با اشاره به اختیار كنترل طلا و ارز در دست دولت تصریح كرد: دلالان تلاش می‌كنند تا بازار را به سود خود تحت شعاع قرار بدهند ولی ما نمی‌گذاریم كه به هدف خود برسند همان‌طور كه از سه سال قبل پیش‌بینی چنین روزی را می كردیم كه طلا و ارز دچار چالش شود و امروز با آنها برخورد می كنیم.

وی گفت: یكی از موارد استقلال بانك مركزی این است كه بر اساس آنچه هست عمل می‌كند و با هیچ ارگان و نهادی رو دروایسی ندارد!
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -